Komunalac dezinficira objekte i zgrade

Komunalac dezinficira objekte i zgrade

U dogovoru sa Stožerom civilne zaštite Grada Samobora, trgovačko društvo Komunalac od utorka 1.12.2020. godine dezinficira objekte u vlasništvu Komunalca i Grada Samobora, a od srijede 2.12.2020. godine i zajedničke prostore višestambenih zgrada, uključujući i višestambene zgrade kojima ne upravlja.

Dezinficirat će se i Autobusni kolodvor Samobor, tržnice i sajmište, mrtvačnice na Gradskim grobljima Samobor i Otruševec te mrtvačnice na grobljima u Svetom Martinu pod Okićem i Rudama, hangari u vojarni, reciklažno dvorište, baza zimske službe, objekti na Trebežu te kompletna mehanizacija Komunalca.

Planirana je i dezinfekcija škola, vrtića, crkvi, domova zdravlja, vatrogasnih i policijskih prostorija.

Prskanje izvode radnici trgovačkog društva Komunalac, a tretirane površine ne treba brisati, već pustiti da se osuše. Postupak dezinfekcije izvodi se ekološkim sredstvom koje nema štetni utjecaj na ljude, biljke i životinje.