Ukoliko je smrt nastupila u stanu ili kući potrebno je nazvati službu Hitne pomoći. Nakon što liječnik utvrdi smrt, dežurni mrtvozornik izdaje dozvolu za ukop i prijevoz pokojnika. Poslije dobivenih dokumenata dolazi se u prostorije Odjela poslova groblja u Komunalac d.o.o. ugovoriti prijevoz, odabirati opremu i ugovoriti ukop pokojnika.

Ukoliko smrt nastupi u bolnici, nakon zaprimanja obavijesti o smrti iz bolnice, potrebno se javiti na odjel na kojem se pokojnik nalazio prije smrti radi izdavanja dokumentacije potrebne za prijevoz i ukop pokojnika (potvrda o smrti ili otpusno pismo). S osobljem bolnice potrebno je dogovoriti vrijeme kada pokojnik može biti otpušten iz bolnice. S navedenom dokumentacijom i informacijama potrebno je kontaktirati Odjel poslova groblja radi dogovora o prijevozu i ukopu pokojnika.

Sukladno uputama s krematorija na Gradskom groblju Zagreb, od 1.4.2024. godine tijela pokojnika koji će biti kremirani, moraju biti isključivo bez odjeće, odjevena u talar ili plahtu.

UGOVARANJE USLUGA

1. Preuzimanje pokojnika i njegov prijevoz na željenu lokaciju
  2. Prijevoz odabrane pogrebne opreme koju obitelj pokojnika bira u našem pogrebnom salonu
  3. Klasični ceremonijal ukopa, uz maksimalno moguću prilagodbu termina po želji obitelji pokojnika
  4. Tiskanje osmrtnica (količina i dizajn po izboru)
  5. Ugovaranje usluga crkve (za pokojnike s područja MO Samobor) i zvonara (za groblje Otruševec)
  6. Suradnja s Posmrtnom pripomoći, Zagreb, Gajeva 29
  7. Organizacija kremiranja pokojnika s područja grada Samobora na krematoriju u Zagrebu.