Ugrađeni otpadomjeri na sve polupodzemne spremnike

Ugrađeni otpadomjeri na sve polupodzemne spremnike

Komunalac d.o.o. nastavlja s probnim projektom ugradnje otpadomjera na spremnike za miješani komunalni otpad u višestambenim zgradama.

Otpadomjeri su u četvrtak 6. listopada 2022. godine ugrađeni na pet polupodzemnih spremnika za miješani komunalni otpad u Ulici Matijaša Korvina i Ulici 9. svibnja. Te dvije ulice ukupno imaju 6 polupodzemnih spremnika, od kojih je na jednom otpadomjer ugrađen u srpnju ove godine. Time su svi polupodzemni spremnici u Samoboru uključeni u probni projekt.

Podsjetimo, projekt uključuje ugradnju takozvanih otpadomjera na spremnike volumena 1100 litara i 5m³ za miješani komunalni otpad u višestambenim zgradama, putem kojih se evidentira količina odloženog otpada za svakog korisnika zasebno.

Provođenjem ovog probnog projekta Komunalac će dobiti potrebne informacije za planiranje daljnjeg razvoja sustava gospodarenja otpadom.